Pages Menu
Categories Menu

Postitatud on aug. 9, 2013

Kuusalu külade kohvikute päev

Kaks aastat on Kiiu Arendus korraldanud Kiiu kohvikute päeva. Osavõtt on olnud rahvarohke ja toidud põnevad. Tänavu otsustasime kohvikute päeva laiendada ja seetõttu toimub 18. augustil Kuusalu külade kohvikutepäev teemal: KOOGID JA INNOVATSIOON.

Kohvikud avatakse Rihumäel, Kuusalu Spordikeskuse juures kell 12 ja on avatud kuni 16.00-ni. Üritus toimub samal ajal ja samas kohas Kuusalu külade kümnevõistlusega, mis annab võimaluse külade elanikele, kes sporti ei tee, kuid on lahedad kohvikupidajad oma esindusega välja tulla. Loodame, et normaalse ilma korral on kohvikute külastajaid 400-500 inimest.

Kohvik: Koogid

Müüa võib kõike. Oluline on omapära, seda nii kohviku kujunduses kui toitudes. Kiiu Arendus kindlustab elektriga varustuse. Spordihoonest on võimalik saada vett ja kasutada kraanikausse ja tualette. Kohviku kujundus (sirmid, letid jne) on iga küla korraldada. Miljöö loomiseks esineb 13.00-15.00 Gourmet Duo. Esinemise kohaks on telk. Külastajatel on võimalus hinnata kohvikuid. Hindamine toimub nn „like-de” ostmisega. Like müüb Kiiu Arendus. Päeva lõpuks valitaks 1-3 parimat kohvikut, kes saavad auhinna. Samuti autasustatakse kohvikut, kelle käive on suurim.

Toitude hinna määrab iga kohvikupidaja ise. Kiiu Arendus lisab hinnale nn Kiiu kohaliku maksu – 20%, mis läheb Kiiu Arendusele korralduskulude katteks. Seega kui müüki on, siis on tulu ka MTÜ-le, kui müük kiratseb (nt vilets ilm), siis lisakulusid ei kaasne.

Kohvik: Innovatsioon

Küla mõtleb välja ühe idee, millega oleks võimalik paremaks teha elu külas, kandis või vallas.

Idee peaks olema visualiseeritav, et seda oleks võimalik tutvustada kohviku külastajatele ja žüriile. Hea kui idee on teostatav, kuid kui ta seda ka ei ole vaid on lihtsalt nutikas ja lahe, siis ta kvalifitseerub. Kindlal kellaajal ja kindlas kohas (žürii telgis) toimub idee esitlus. Selgitatakse ja auhinnatakse 1-3 võitjat, kes saavad autasuks meene ja igavese au.

Kui külal on vahvad koogid, kuid hetkel mitte ühtki mõistliku (või pöörast) ideed, siis sellest piisab et Kuusalu külade kohvikutes oma kohvikuga osaleda.

Niisiis:

18. august 2013
Rihumäel, Kuusalu Spordikeskuse juures
kell 12.00-18.00
Kuusalu külade kohvikute päev: KOOGID ja INNOVATSIOON
Tule ja osale, kas kohvikupidajana või külalisena!
Kohviku avamise soovist anna teada: info@kiiu.ee või 50 33 869 (Urmas).